toplogo

REGIONALNA IZBA GOSPODARCZA
w Bełchatowie

Informacje o nas

Od 2003 r. przedsiębiorcy w Bełchatowie zrzeszeni byli w Stowarzyszeniu Powiatowe Centrum Przedsiębiorczości (PCP), do którego należało ponad 60 - ciu członków. Zakres działania Stowarzyszenia PCP potwierdził potrzebę organizowania się przedsiębiorców, jak również doskonalenia form organizacji.

Z dniem 31.01.2008 r. powołana została Regionalna Izba Gospodarcza w Bełchatowie, która aktualnie zrzesza 61 przedsiębiorstw głównie z terenu powiatu bełchatowskiego, a swoja działalność prowadzi na terenie całego województwa łódzkiego.
Zrzeszone przedsiębiorstwa w Izbie reprezentuja głównie branże budowlane, instalacyjne, ochrony środowiska, handlowe o dużym potencjale wykonawczym, działajace na terenie Polski i Europy.

Ta wyższa forma organizacji przedsiębiorstw jest niezwykle istotna z punktu widzenia ochrony interesów przedsiębiorstw, daje możliwość lepszych kontaktów gospodarczych, rozwijania pomocy dla przedsiębiorstw, porad prawnych, szkolen itp. 
Istotna rola Izby Gospodarczej jest organizowanie pomocy dla przedsiębiorstw w pozyskiwaniu środków finansowych, rozwijaniu przedsiębiorczości, współpracy z jednostkami rzadowymi, samorzadowymi i instytucjami, z którymi przedsiębiorstwa utrzymuja kontakty.

Izba systematycznie organizuje spotkania z przedstawicielami organizacji samorzadowych, rzadowych, Urzędu Pracy i banków. Organizuje konkursy na najlepsze firmy roku.

Szczegółowy zakres działania Regionalnej Izby Gospodarczej określa Statut..

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin: 654368
BAI

REGIONALNA IZBA GOSPODARCZA
w Bełchatowie

97-400 Bełchatów ul. Pabianicka 34
e-mail: biuro@rigbelchatow.pl

NIP: 769 214 71 01 REGON: 100492840
KRS: 0000300905